12 şubat belediye

28 Mart 2017 Salı

Türk Telekom’dan Kahramanmaraş Türk Telekom Ortaokulu öğrencilerine destek

turk-telekomdan-kahramanmaras-turk-telekom-ortaokulu-ogrencilerine-destek

“Türkiye’ye Değer” çatısı altında çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Türk Telekom, bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında yaptırdığı Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs olanağı sunuyor. Kurumsal vatandaş sorumluluğuyla çalışmalarını sürdüren Türk Telekom, Kahramanmaraş Türk Telekom Ortaokulu’nun başarılı üç öğrencisine de burs desteğinde bulundu. Aynı zamanda okulun sportif faaliyetlerini desteklemek amacıyla spor gereçleri dağıttı.
03 Nisan 2013 Çarşamba 10:39

 Geleceğe yatırım yapma anlayışıyla “Türkiye’ye Değer” kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile Türk Telekom Okulları’nı inşa ettiren Türk Telekom, başarılı öğrencilere de burs desteği sunuyor. 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında başlattığı burs uygulamasıyla Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs veren Türk Telekom, bu desteğini 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında da sürdürüyor. Bu kapsamda Kahramanmaraş Türk Telekom Ortaokulu’nda okuyan üç başarılı öğrenciye burs yardımında bulunan Türk Telekom, okula ayrıca forma, eşofman, futbol, basketbol ve voleybol topu gibi spor gereçleri yardımında bulundu.

Türk Telekom Kahramanmaraş İl Müdürü Ahmet Gül, yapılan burs ve spor gereçleri desteğine ilişkin olarak şunları söyledi:

“Türk Telekom Kahramanmaraş İl Müdürlüğü olarak, şirketimizin iyi bir kurumsal vatandaş olma vizyonuyla gerçekleştirdiği bu projede rol almaktan mutluluk duyuyoruz. Kahramanmaraş Türk Telekom Ortaokulu’nda başarılı öğrencilerimize sunduğumuz burs olanağıyla onların geleceğine yatırım yaptığımıza inanıyoruz. Okulumuz için gerçekleştirdiğimiz spor gereçleri dağıtımıyla ise yarının sporcularını şimdiden desteklemeyi amaçlıyoruz.”

Türkiye’nin 81 ilindeki Türk Telekom Okulları’na destek sürüyor

Türk Telekom, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 49 okulda toplam 147 öğrenciye 213 bin 600 TL’lik eğitim bursu veriyor. Türk Telekom’un sunduğu burs imkanından Türk Telekom Okulları’nda okuyan, aile gelir seviyesi asgari düzeyde olan başarılı öğrenciler faydalanabiliyorlar.Türk Telekom, Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları’nı, bu okullara dağıttığı 201 bin TL’lik yaklaşık 7 bin adet spor gereciyle de destekliyor. Spor faaliyetlerini desteklemek için eşofman takımı, spor çantası, futbol, basketbol ve voleybol topu gibi spor gereçleri temin ederek öğrencileri spora teşvik eden Türk Telekom, bu destekle öğrencilerin spor yönündeki gelişimlerine de katkı sağlamayı amaçlıyor.

Türk Telekom, Türk Telekom Okulları projesiyle Türkiye’nin dört bir yanında eğitim tesisleri inşa etti. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı desteği ile hayata geçirilen proje toplam 76 adet eğitim binasını kapsıyor. Türk Telekom Okulları projesi bugüne kadar 30 bini aşkın öğrenciyi modern eğitim ortamına kavuşturdu.

Türkiye’ye Değer hakkında www.turkiyeyedeger.com.tr

Türkiye’nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketi Türk Telekom, kurumsal sorumluluğunun gereği olarak sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik yatırımlarla Türkiye için değer yaratma hedefiyle çalışıyor. Türk Telekom, Telefon Kütüphanesi, Türk Telekom Okulları, Türk Telekom İnternet Evleri, Türk Telekom Amatör Spor Kulüpleri ve e-Fatura Ormanları gibi “Türkiye’ye Değer” çatısı altında ülke çapında hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra Türk Telekom İl Müdürlükleri’nin gerçekleştirdiği 100’den fazla yerel sosyal sorumluluk faaliyeti ile de yaşadığı toplumun hayatına değer katmaya devam ediyor. Düşük karbonlu iş modelinin Türkiye’de geliştirilmesi ve uygulanmasına öncülük etme hedefiyle hareket eden Türk Telekom, ofis uygulamalarını ve iş süreçlerini sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürüyor ve bu sürece tüm çalışanlarını, onların ailelerini, tedarikçilerini ve müşterilerini de dahil etmeyi, stratejisinin bir parçası olarak görüyor. Karbon ayak izini düzenli olarak ölçüp tüm paydaşlarının bilgisine sunan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye'de karbon ayak izini hesaplayıp CDP'ye (Carbon Disclosure Project/Karbon Saydamlık Projesi) raporlayan ilk telekomünikasyon şirketi.

Türk Telekomünikasyon A.Ş. hakkında   

Türk Telekom tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye'nin öncü iletişim ve yakınsama teknolojileri şirketidir. Sabit hat ve geniş bant internet alanında bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunan  Türk Telekomünikasyon A.Ş.’nin 31 Aralık 2012 itibarıyla 14.3 milyon sabit erişim hattı ve 7 milyon genişbant (toptan) müşterisi bulunmaktadır. Sosyal, ekonomik ve çevresel sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarıyla düşük karbonlu iş modelinin Türkiye’de geliştirilmesi ve uygulanmasına öncülük eden Türk Telekom, sunduğu ürün ve hizmetlerini, ofis uygulamalarını ve iş süreçlerini sürdürülebilirlik prensiplerine göre dönüştürür ve bu sürece tüm çalışanlarını, onların ailelerini, tedarikçilerini ve müşterilerini de dahil etmeyi stratejisinin bir parçası olarak görür. Türk Telekom, Türkiye'de karbon ayak izini hesaplayıp CDP'ye (Carbon Disclosure Project/Karbon Saydamlık Projesi) raporlayan ilk telekomünikasyon şirketidir.  

Türk Telekom Grubu hakkında  

Türk Telekom Grubu, sabit hat ve GSM’den geniş bant internete kadar bütünleşmiş telekomünikasyon hizmetleri sunmaktadır. Türk Telekom grup şirketlerinin 31 Aralık 2012 itibarıyla 14,3 milyon sabit erişim hattı, 7 milyon genişbant ve 13,5 milyon GSM müşterisi bulunmaktadır. Grup şirketleri, tüm ülkeyi kapsayan modern şebeke altyapısıyla Türkiye genelindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Genişbant operatörü TTNET, yakınsama teknolojileri şirketi Argela, BT çözüm sağlayıcısı Innova, online eğitim yazılımları şirketi Sebit, çağrı merkezi şirketi AssisTT, online oyun şirketi Sobee, toptan data ve kapasite servis sağlayıcısı Pantel International AG ve iştiraklerinin   %100'üne sahip olan Türk Telekom, aynı zamanda Türkiye’deki üç GSM operatöründen biri olan Avea’nın hisselerinin %90’ına sahiptir. Bunun yanı sıra Türk Telekom, Arnavutluk’taki yerleşik telekom operatörü Albtelecom şirketinde de dolaylı azınlık hissesine sahiptir.

Haberin etiketleri:

Türk Telekom, Kahramanmaraş, Burs


Haber okunma sayısı: 2185

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÜLKE GÜNDEMİ

Başkan Erkoç’tan Taziye Mesajı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Hakkari Çukurca’da şehit olan hemşehrimiz

KSÜ, Nevruz Bayramını Coşku İle Kutladı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), baharı müjdeleyen Nevruz Bayramı’nı çeşitli etkinliklerle

Bağcı: Şahsımı yıpratmaya çalışan ve iftira atanlardan hesap soracağım

Kahramanmaraş Baro Başkanı Av. Vahit Bağcı, hakkında çıkan iddialarla ilgili olarak bir açıklama gönderdi.

KADINLAR PES ETMİYOR!

İnsan Hakları Derneği Kahramanmaraş Şubesi Kadın Komisyonu, “Kadınlara baskıya, şiddete, toplumsal

Göksun'da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı Yapıldı

Göksun Belediye Başkanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, AK Parti Göksun Kadın Kolları

Çeleğen'den Kadınlar Günü mesajı

Ekinözü Belediye Başkanı Nursi Çeleğen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

K.MARAŞ - HAVA DURUMU

K.MARAS