20 Nisan 2019 Cumartesi

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

EKİNÖZÜ DEĞİŞİM İSTİYOR

11 Ağustos 2017, 10:04
EKİNÖZÜ DEĞİŞİM İSTİYOR
 Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle yeni sürece giren Türkiye, Parlamenter demokraside seçim kazanmak daha kolay iken, Partili Cumhurbaşkanlığı Sisteminde seçim kazanmak daha da zorlaştı.

Stratejik anlamda önemli olan 2019 ve 2023 seçimleri öncesinde yenilenme çalışmalarını teşkilatlarda değişiklik yapmakla başlayacak olan AK Parti; halkı kucaklayan, insan odaklı çalışan ve AK Parti davasına uygun kişileri teşkilatların başına getirmeye hazırlanıyor.
AK Parti grup konuşmalarında yenilenme sürecinden bahseden Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Yorulanlar Bıraksın’ sözüyle büyük değişimin yaşanacağına işaret etmişti.
Bir teşkilat başkanının o ilin ve İlçenin genel başkanı sıfatını taşıması ve mevcut teşkilatın bu vasfı taşıyacak potansiyelinin olmaması değişim beklentilerine yol açıyor. Halkın büyük çoğunluğunun değişiklik istediği ve Erdoğan’ın açıklamalarının ardından Ekinözü’nde değişikliğe kesin gözüyle bakıyor.
Ak Parti kongre sürecinde Ekinözü’nde sıkıntılı süreç yaşayacak. Ak Parti Ekinözü teşkilatında tabanın değişim beklentisi varmış. Mevcut Başkan Bünyamin Şakalar’ın değişimini isteyenler oldukça fazlaymış. Ak Parti tabanında değişim sloganları yüksek sesle atılıyor.
MEVCUT TEŞKİLATIN EKSİKLERİ?

Halk ile sıcak bir bağ kuramaması, kişiler arasında ayrımcılık yapması, insan odaklı çalışmaması, Ekinözü’nün sorunlarını görmemesi, Halk tarafından itibar görmemesi, toplumda bir ağırlığının olmaması, Belediye Başkanı ile uyum İçerisinde olmaması, mesleğini siyasete karıştırması veteriner hekim olması nedeniyle kendisini hastaya bakmaya çağıran vatandaşlarla resim çektirerek ziyaret yapmış gibi göstermeleri , kucaklayıcı ve sistemli olmaması nedeniyle sık sık eleştirilen AK Parti Ekinözü İlçe Teşkilatının halktan veto yemesi, değişimin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.
YENİ BAŞKAN NASIL OLMALI?
2019 seçimleri öncesi artık hata yapmak istemeyen Genel Merkez, atayacağı kişilerin halk tarafından onay almış olmasına dikkat edecektir. AK Parti Genel Merkezinin; Halk tarafından sevilen, sayılan, değer gören, toplumsal ve bireysel anlamında kucaklayıcı olan, ilin eksikliklerini Ankara’ya taşıyabilen, liderlik ruhuna sahip, ilini karış karış bilen, halkın takdir ettiği birinin teşkilatların başına getirilmesine dikkat edecektir.
ERDOĞAN’IN SÖZÜNE KULAK VERMELERİ GEREKİYOR!
Özellikle son seçimlerde İlçemizde başarısızlığı yaşamış, Çünkü mevcut teşkilatın herhangi bir başarısının olmadığı gibi, Ekinözü’nde oy kayıplarına dahi sebebiyet verdikleri aşikâr olup AK Parti davasıyla uyum içinde hareket etmemeleri tepkilere neden oluyor.
ERDOĞAN TEŞKİLATLARI UYARMIŞTI!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup toplantısında davalarına zarar verenleri uyarmış ve gerekli adımı kendilerinin atmasını istemişti. Erdoğan; “Teşkilatlar, belediyeler eğer `bizim dava` idrakiyle hareket etmiyorsa bize zarar veriyor demektir. Zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum. Kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı da atsınlar. Zira artık yanlışlara, hele hele bedeli ödenemeyecek yanlışlara tahammülümüz yok. Çünkü 2019 kırılma noktasıdır, bunu böyle bilesiniz. Parlamenter demokraside bizim için seçim kazanmak leblebi çekirdekti. Ama biz şimdi hedefi büyük koyduk. Bu hedefte yüzde 50 artı bir almak durumundasın” şeklinde uyarılarda bulunmuştu.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV