24 Şubat 2019 Pazar

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

1+1 SERAP VE MUSTAFA BULAT HEYKEL SERGİSİ

SANKO SANAT GALERİSİ’NDE YARIN HEYKEL SERGİSİ AÇILACAK

19 Nisan 2017 Çarşamba 12:34
 1+1 SERAP VE MUSTAFA BULAT HEYKEL SERGİSİ
Foto galeriye git

Erzurum Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bulat ve aynı bölümde Araştırma Görevlisi olan eşi Serap Bulat, Sanko Sanat Galerisi’nde yarın  “1+1 Serap ve Mustafa Bulat Heykel Sergisi” isimli sergi açacak.

Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve Heykel Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Mustafa Bulat, 1964 Aksaray Sarıyahşi doğumlu. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Ana Sanat Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı.

Sanatçı, 1993 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Heykel Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlilik derslerini özel öğrenci olarak aldı ve Atatürk Üniversitesi Kâzım Karabekir Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Heykel Ana Sanat Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1997 yılında Atatürk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Klasik Arkeoloji Ana Bilim Dalında “Hellen Roma Roma Dönemi Yontu ve Kopya Teknikleri” konulu tez ile Doktora eğitimini tamamladı.

1998 yılında Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Öğretim Üyeliğine atanan ve Heykel Bölüm Başkanı olan sanatçı, 1998-2002 yıllarında Atatürk Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü kurdu. Lisans ve Yüksek Lisans Eğitimini başlattı. Temel Eğitimi Bölümünü kurdu ve başkanlığına atandı. Temel Eğitimi Bölümü, Temel Sanat Eğitimi Ana Sanat Dalı Başkanı oldu.

2009’da Doçent, 2014 yılında Profesör olan Sanatçı, Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Öğretim Üyesi ve Bölüm Başkanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

HEYKELLE DOLAN ÖMÜR

BRHD Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği, AED Exlibris Derneği UNESCO AIAP A+a Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği ve GESAM, Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği üyesi olan sanatçı, 1986-2016 yılları arasında Ankara, Erzurum, Antalya, İstanbul, Hacıbektaş – Nevşehir, Konya, Malatya, İzmir, Trabzon, Adana, Kayseri, Sivas, Eskişehir, Elazığ, Lefkoşa – KKTC, Edirne, Adıyaman, Afyon, Düzce, Halfeti – Şanlıurfa, Güzelyurt – Aksaray, Erzincan, Selanik – Yunanistan ve Tiflis – Gürcistan’da 116 karma sergiye katıldı.

1998-2004 yılları arasında 8 yarışma sergisine katılan sanatçı, 1990 – 2016 yılları arasında Ankara, Erzurum, İstanbul ve Hindistan’da 18 kişisel sergi açtı. 1998 – 2014 yılları arasında Erzurum, Ankara, İstanbul, Malatya, Bayburt, Sapanca – Sakarya, Halfeti – Şanlıurfa, Akçakoca – Düzce, Adıyaman, Lefkoşa – KKTC, Edirne, Adana, Alanya – Antalya, Erciş – Van, Marmara Adası – Balıkesir ve Bodrum – Muğla’da 30 ulusal ve uluslararası heykel sempozyumu ve work-shop çalışmasında, 1993 – 2016 yılları arasında ise Erzurum, Yusufeli – Artvin, Sarıkamış – Kars ve Iğdır’da 13 ulusal kar ve heykel yarışması organizasyonuna yer aldı.

SERAP BULAT

Ankara 1969 doğumlu olan Serap Bulat, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 1996 yılında Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlayan sanatçı, 1999’da Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

Erzurum, Malatya, Ankara, İstanbul, Afyon, Adıyaman, Lefkoşa – KKTC, Elazığ, Eskişehir, Sivas, Kayseri, Kars, İzmir, Trabzon, Adana, Antalya, Konya ve Hacıbektaş’ta 1996-2012 yılları arasında 55 karma sergiye katılan ve 6 kişisel sergi açan sanatçı, 1998-2012 yıllarında Ordu, Halfeti – Şanlıurfa, Akçakoca – Düzce, Erzurum, Adıyaman, Lefkoşa – KKTC, Bodrum Muğla ve Marmara Adası – Balıkesir’de 10 ulusal ve uluslararası heykel sempozyumunda yer aldı.

Erzurum’da 1998-2008 yılları arasında 6 ulusal kar heykel sempozyumuna katılan sanatçı, 1999 yılında Ankara Siyah – Beyaz Galerisi 1’inci Sanat Ödülünü aldı, 2000 yılında ise Atatürk Üniversitesi’nde “Var-Oluş” isimli performans gösterisini sundu.

 

Sanko Sanat Galerisi’nde 13 Nisan 2017 (Perşembe) saat 17.30’da açılacak sergi, 4 Mayıs’a kadar her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV