19 Nisan 2019 Cuma

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Büyükşehir’den Atık Evi Müzesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bir ilke daha imza atarak Atık Evi Müzesi oluşturdu.

22 Kasım 2018 Perşembe 16:57
 Büyükşehir’den Atık Evi Müzesi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan Katı Atık Bertaraf Tesisleri’nde kurulan Atık Evi Müzesi atıl vaziyetteki liman konteynerlerinden oluşuyor.

Müze 6 adet atıl vaziyette bulunan konteynerlerin önceden tasarlanmış bir şekilde dizilmesi ile bina yapısı meydana getirildi. Müzede bir atığın yaptığı yolculuk anlatılmakta. Atığın bileşenlerinin neler olduğu ve geri dönüşümün gerekliliği anlatılıyor.

Geri dönüşüm malzemelerinden kağıt, cam şişe, plastik poşet, pet şişe ve metal olarak alüminyumun dönüşüm hikayeleri müze içerisinde asılan panolarla anlatılarak örnekler sergileniyor.

Aynı zamanda Entegre tesislerinden görüntülerin de yer aldığı bir adet yayın yapan projeksiyon bölümü de yer alıyor.

Camların geri dönüşümünden cam asfaltı, plastiklerin geri dönüşümünden sulama boruları, organik atıkların geri dönüşümünden elektrik enerjisi ve organik gübre, metallerin geri dönüşümünden alümünyum profil, pet şişelerin geri dönüşümünden milli takım formasının yapıldığının geri dönüşümü anlatılıyor.

Atık Evi Müzesi tüm ziyaretçilere açık olup, başta üniversite öğrencileri olmak üzere, öğrenciler, girişimci bayanlar, kurum ve özel sektör yetkilileri ve geri dönüşüm bilincine sahip vatandaşlar tarafından ziyaret ediliyor.

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV