20 Nisan 2019 Cumartesi

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Demirci Tek Liste İle Yeniden Başkan

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları (Sağlık-Sen) Kahramanmaraş Şube Başkanlığı'nın 6. Olağan Genel Kurulu'na Bünyamin Mutlu Demirci tek liste ile gitti.

12 Ağustos 2018 Pazar 23:20
Demirci Tek Liste İle Yeniden Başkan
Foto galeriye git

Sağlık Sen Kahramanmaraş Şube Başkanlığı 6. Olağan Genel Kurulu’na tek liste ile katılan mevcut başkan Bünyamin Mutlu Demirci, delegelerin oylarıyla görevine tamam dedi.   

Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demirci Genel Kurulda yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Hak Mücadelesinde onlarca yılı geride bırakmış bir hareket olmanın verdiği gururla 6. Olağan Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz. Biliyoruz ki bu genel kurullardaki coşku ve heyecanla çok şeyi değiştirdik. Milletinden kopuk, emeğin gündemine yabancı sendikacılık anlayışını, tarihin çöplüğüne hep beraber gönderdik. Yeni Türkiye idealimizi Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu davanın güneşinde yeşerttik. Bu gün de Ülkemiz ve milletimiz üzerinde en kirli oyunların sahnelendiği bir dönemde namerdin oyununu bozmak, ülkemize ve geleceğimize sahip çıkmak için buradayız.”

Demirci, Sağlık-Sen ve Memur- Sen hareketi olarak kuruldukları günden itibaren her zaman geleceğin güçlü Türkiye’si özleminin peşinde koştuklarını kaydetti.

İnsanı merkeze alan, adalet, özgürlük ve kardeşlik temelinde büyüyen bir Türkiye için gece gündüz çalıştıklarını aktaran Demirci, bu sebeple her zaman kendilerini millete ve sağlık çalışanlarına layık olmak için Türkiye’nin dönüşüm yolculuğunun neferleri olarak gördüklerini söyledi.

“MEYDANLARA DAVET EDEN İLK SİVİL TOPLUM KURULUŞU OLDUK”

“15 Temmuzda milletimize ve millet iradesine yapılan hain FETÖ darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren hep birlikte göğsümüzü vatanımıza siper etmek için sokaklara akın ettik.” diyen Demirci sözlerine şu şekilde devam etti: “Günlerce Demokrasimize ve millet iradesine sahip çıkma adına aziz milletimizle beraber Milli İrade Nöbetleri tuttuk. 15 Temmuz gecesinde ve sonrasında binlerce üyemize mesajlar gönderip, meydanlara davet eden ilk sivil toplum kuruluşu olduk.

Sendikamızın kurucusu merhum Mehmet Akif İnan’ında ifade ettiği gibi sendikacılığı çağı kurtarmanın eylemi olarak gördük. İşte bu yüzden ülkemizin bu günlere gelmesinde özgürlükler ve demokrasi mücadelesinde, darbelere karşı dik duruş sergilenmesinde öncülük ettik. Ülkemizin ve Milletimizin geleceği adına bu soylu mücadelede ön saflarda yer aldık. Bizim sendikacılık anlayışımızı birileri kendilerininki ile karıştırmasın Biz salt ücret sendikacılığı yapmıyoruz. Biz Türkiye sevdalıları olarak, geleceğe umutla bakan milletin evlatları olarak, dünya mazlumlarına sahip çıkarak, dik duruşlu bir sendikacılık yapıyoruz.”

“SONUNA KADAR YANDAŞ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışanları ve millet adına sendikacılık yaptıklarını belirten Demirci şu şekilde konuştu: “Biz Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatı olarak kimsenin ne dediğine aldırmadan bu ülkeye sahip çıkmaya; başımız dik, alnımız ak bir şekilde devam edeceğiz. Bize 'siz yandaş sendikasınız' diyorlar. Milletin yanında olmak, milletin yanında olanların yanında olmak, mazlum coğrafyalara umut olanların yanında olmak, darbecilere vatan hainlerine meydan okuyanların yanında olmak yandaş olmaksa, evet biz yandaşız. Sonuna kadar yandaş olmaya devam edeceğiz.

Bizim dava anlayışımızı, sendikal yaklaşımımızı küçümsemeye çalışanlara rağmen; kimin ne dediğine aldırmadan bu davayı omuzlarımızda taşıyarak; Kahramanmaraş'ımızda 5 binden fazla sağlık çalışanımızı Sağlık-Sen ailesine dâhil edip, Çalışanlarımıza, ülkemize ve milletimize sahip çıkma noktasında bize her daim destek olduğunuz için siz değerli kardeşlerime, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum.”

2010 yılında bin 800 üye sayısı ile sendikayı teslim aldıklarını söyleyen Demirci,  her yıl üye sayısını arttırarak 5 binden fazla üyeye ulaştıklarını ve Türkiye'nin en başarılı şubelerinden biri olduklarını açıkladı.

Kongreye, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can ve üyeler katıldı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV