24 Şubat 2019 Pazar

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Erdemli Hizmette Altın Çağını Yaşıyor

Erdemli Belediyesinin sene-i devriye programı görsel şova dönüştü

26 Nisan 2017 Çarşamba 11:48
Erdemli Hizmette Altın Çağını Yaşıyor
Foto galeriye git Erdemli Belediyesi tarafından 8. Hizmet yıldönümü etkinliği gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, konuşmasında sık sık hizmet vurgusu yaptı. Program sonunda hizmette 8. yıl pastası kesildi.

Erdemli Belediyesi hizmetlerinin anlatıldığı 8. Sene-i Devriye programı, Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikle gerçekleştirildi. Sergi Salonunda kokteyl ile başlayan programda Belediye Başkanı tollu gelen konuklarla tek tek ilgilendi. Program daha sonra kültür merkezinin konferans-tiyatro salonunda devam etti. Belediye hizmet tanıtım filmlerinin gösteriminin yapıldığı programda Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 8 yılda yaptıkları hizmetlerle ilgili vatandaşlara hitap etti.

ESKİ ERDEMLİ’DEN YENİ ERDEMLİ’YE

Erdemli’nin kendi dönemlerinde aldığı hizmetlerle altın çağını yaşadığına vurgu yapan Başkan Tollu, bu hizmetlerin artarak devam edeceğinin altını çizdi. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden 8 yıldır bu topraklara, bu insanlara hizmet ettiklerini belirten Tollu, bu hizmetleri kısıtlı imkânlarla başladıkları ilk günden bu yana sürdürdüklerini, şu an belediyenin mali gücünü de arttırdıklarını ve devamlı yükselen bir hizmet çizgisinde çalıştıklarını söyledi. Erdemli Belediyesinde göreve geldiklerinde belediyenin hem fiziki olanaklar hem de itibar bakımından çok kötü durumda olduğunun altını çizen Tollu, “uçan kuşa borcu olan, arabalarının camı naylon ile kapatılan, araba kapılarının telle bağlanarak kapatılmaya çalışıldığı, hizmet etmeyen, üretmeyen ve hiç biri itibarı olmayan bir belediye devraldık. Bugüne geldiğimizde; aradan geçen 8 seneyi iyi tahlil ettiğimizde daha doğrusu 8 yıl önceki Erdemli Belediyesi ile şimdiki Erdemli Belediyesini her anlamda kıyasladığımızda aradaki fark gün gibi aşikârdır. Halkımıza, ilçemize hizmet etmek boynumuzun borcudur” dedi.

TOLLU: EN ÇOK HİZMET ÜRETEN BELEDİYELER ARASINDAYIZ

Konuşmasında belediye hizmetlerinin 8 yıllık serüveni hakkında bilgilendirmelerde bulunan Tollu, bu hizmetlerin kendi emsalleri olan belediyelerle kıyaslandığında çok yukarılarda olduğunu, bu sayede Erdemli Belediyesinin en çok hizmet eden belediyeler arasında yer aldığını vurguladı. Başkan Tollu konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Erdemli de yaşayan insanlar erdemli belediyesinin dününü de biliyorlar bugünü de çok iyi biliyorlar. Bir durum tespiti yapacak olursak. Erdemli belediyesinin dününü hatırlamadan bugün sağlıklı bir değerlendirme yapmamızın sağlıklı bir değerlendirme yapmamızın imkânsız olduğunun kanaatindeyim. Bizim amacımız insanları kategorize etmek değil. İnsanları eleştirmek asla değil. Kim taşı taş üstüne koyduysa Allah onlardan razı olsun. Fakat biz sizlerin karşısına daha güzelini yapacağız düşüncesiyle yola çıktık. Ve çok şükür bu çıktığımız yolda cenabı hakka mahcup olmadık. Sizlere mahcup olmadık. Sizlerin hayır duaları ile 8 yıldır Erdemlimize çok güzel hizmetler yapmaktayız. Büyükşehir müktesebatına giren belediyelerin personel maaşlarını bile ödemede acze düştükleri süreçte. Allah a şükürler olsun ki biz her gün nereye nasıl yatırım yapacağımızı düşünüyoruz. Asıl konu belediyede kaliteli nitelikli hizmet sunmanın altında yatan en önemli öğelerinden bir tanesi de kamunun kaynaklarını verimli kullanmak. O kanyakları Ahmet e Mehmet e peşkeş çekmeden sadece hizmete dönüştürmek. Bu asil millete yüce millete hizmete odaklanmaktan başka hiçbir şey değil. Biz bu kaynakları Erdemli belediyesine kazandırdık. Bugün bir başarı varsa Erdemli belediyesi ailesinin başarısıdır. Bireylere dayalı başarı olmaz. Kişilere dayalı kurumlar olmaz. Kurumsal yapının ön gördüğü neyse biz onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Çok iyi hizmet üretiyoruz. Hep birlikte, el ele vererek daha iyilerini yapacağız. Bu anlamda bizimle beraber olan, bize destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

8.YIL PASTASI KESİLDİ

Konuşmasının son bölümünde Erdemli Belediyesi olarak yaptıkları hizmetler hakkında bilgilendirmede bulunan Tollu’nun açıklamalarının ardından ilçe dışından etkinliğe katılan konuklara Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından Erdemli hatırası İstiklal Marşı biblosu armağan edildi. Programın son bölümünde ise belediye hizmetlerinin 8. Yıldönümü münasebetiyle ilgili özel olarak hazırlanan 8. yıl pastası kesildi.     

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV