19 Nisan 2019 Cuma

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Milletvekili Habibe Öçal Mardin’den Seslendi

“Sırtını terör örgütlerine dayayanların bizi anlaması mümkün değil!”

26 Kasım 2018 Pazartesi 11:34
Milletvekili Habibe Öçal Mardin’den Seslendi

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Sağlık-Sen Mardin Şubesinin düzenlediği "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" Programına katıldı. Burada konuşma yapan Öçal; "Kız çocuklarını canlı bomba olarak kullananların, kadınlarımızı kızlarımızı dağa kaçıran terör örgütlerinin ve sırtını terör örgütlerine dayayanların bizi anlaması mümkün değil" dedi.

Mardin'de, Sağlık-Sen tarafından Atatürk Kültür Merkezi'nde "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü" dolasıyla düzenlenen programda konuşan Öçal, kadın olarak dünyada yaşam hakkı istediklerini söyledi.

Dünyadaki tüm canlıların şiddetten arınmasını dileyen Habibe Öçal, "İnsan eşrefi mahlûktur, yaratılanların en şereflisidir. Bu sebeple kadına kalkan her eli, insanlığa ihanet olarak adlandırmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

Kadını onuruna haysiyetine her tür saldırının, insanlığa yapılmış bir saldırı olarak algılanması gerektiğini vurgulayan Öçal, şöyle konuştu:

"Kız çocuklarını canlı bomba olarak kullananların, kadınlarımızı, kızlarımızı dağa kaçıran terör örgütlerinin ve sırtını terör örgütlerine dayayanların bizi anlaması mümkün değil. Aidiyet ve birey olma dengesini kuramayanların, annelik sıfatını kadınlardan esirgeyenlerin ve kadın üzerinden birçok meseleyi götürüp, kadını insanlığın temel odağından koparanları anlaması da mümkün değil. Sığınma hakkının en temel bir hak olduğunu bilerek Suriyeliler üzerinden ırkçılıkla nefret dili oluşturanların da anlamasını beklemiyoruz."

- "Kadınların vitrin süsü olarak kullanılmasını kabul etmiyoruz"

Şiddetin bir başka biçiminin de kadının emeğinin ve bedenin sömürülmesi olduğuna işaret eden Habibe Öçal, "Kadınların adeta bir pazarlama aracı olarak bir vitrin süsü olarak kullanılmasını asla kabul etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanvekili, Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Sorumlusu Av. Gülseren Yaman’ın da katıldığı program, halk oyunları ve tiyatro gösterileri ile son buldu.


kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV