24 Şubat 2019 Pazar

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Başkan Mahçiçek Van Depremi Yıldönümünde Bir Mesaj Yayımladı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek 23 Ekim 2011 yılında Van’da 7.2 şiddetinde meydana gelen depremin yıl dönümünde bir mesaj yayımladı. Başkan Mahçiçek mesajında hayatını kaybeden vatandaşları rahmet ile anarak, duygu ve düşüncelerini şu şekilde aktardı;

23 Ekim 2018 Salı 11:09
Başkan Mahçiçek Van Depremi Yıldönümünde Bir Mesaj Yayımladı
 “2011 yılında meydana gelen depremde yüzlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesi sonucu büyük üzüntü yaşadık. Bilindiği üzere ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarının birinin üzerinde bulunmaktadır. Bizlerde ülkemizin deprem bölgesinde olduğu gerçeğinin bilinciyle, devlet ve millet olarak, felaketlere karşı her daim tedbirli ve hazırlıklı olmalıyız. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız, ortak sorumluluk ve duyarlılık içinde davranmalıyız ve hazırlıklarımızı buna göre yapmalıyız. Onikişubat Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerimizde bu hassasiyet ile çalışıyoruz. İş güvenliği konusunda tedbirlerimizi alarak, depreme dayanıklı yapılar inşa ediyoruz. Deprem riski taşıyan kırsal bölgelerimizdeki inşaatlarımızı konumuna uygun bir şekilde inşa ederek, tedbirimizi alıyoruz. Depremle yaşamasını öğrenmek için bilgi, birikim ve teknolojiyi kullanarak hareket etmeliyiz. Bu hususta bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı farkında olmaya davet ediyorum.

Van depreminin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, Cenab-ı Allah’tan tüm felaketlerden ülkemizi ve milletimizi muhafaza eylemesini diliyorum. Van depreminde kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum”

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV