19 Nisan 2019 Cuma

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Belediye Personeli İngilizce Eğitimi Alıyor

EXPO 2023 Kahramanmaraş / Onikişubat İçin Hazırlıklar Başladı

15 Kasım 2018 Perşembe 08:52
Belediye Personeli İngilizce Eğitimi Alıyor

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Kahramanmaraş’a ekonomi, politika, kültür, sanat ve yaşam gibi alanlarda prestij sağlayacak EXPO 2023 Kahramanmaraş Onikişubat projesi için hazırlıklara başladı.

2023 yılında gerçekleşecek organizasyon için en az 50 farklı ülkenin Kahramanmaraş’a geleceğini belirten Başkan Mahçiçek, en az 2 Milyon insanın kent merkezine gelerek, ciddi oranda katkı sağlayacağını söyledi. Eğitim konusuna her zaman öncelik tanıyan Başkan Mahçiçek, EXPO 2023 için belediye personeline İngilizce eğitim veriyor.

Fatih ve Şehit İlhan Güleç Bilgi Kültür Evlerinde eğitim gören personeller 2023 yılında Kahramanmaraş’a gelen ziyaretçilere eksiksiz hizmet vermeyi hedefliyor.

Eğitim gören personelleri ziyaret eden Başkan Mahçiçek, yabancı dil bilmenin önemine değinerek, personellerin kendilerini geliştirmeleri için çaba harcamaları gerektiğini belirtti.

Lisan bilmenin insanı kariyer alanında daha iyi yerlere taşıyacağını belirten Başkan Mahçiçek, aranan adam olmanın önemli bir detay olduğunu ifade etti.

EXPO 2023’ün Kahramanmaraş ve vatandaşlar için önemli bir imkân olduğunu vurgulayan Başkan Mahçiçek, “ Uluslararası düzeyde bir proje üstlendik. EXPO 2023 dünya çapında bir organizasyon. Bu organizasyon Kahramanmaraş’ın ekonomisine, turizmine ve tanıtımına katkı sağlayacaktır. Burada bizlere önemli sorumluluklar düşüyor. Projenin yapım aşamasında ve bittikten sonraki aşamalarında yurt dışından gelen misafirlerimize yardım edebilecek, bizi, hizmetlerimizi tanıtabilecek personellere ihtiyacımız var. Biz de bu bağlamda çalışan arkadaşlarımıza lisan öğretmek için böyle bir adım attık. Böyle bir projeye gönüllü olarak katılan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV