24 Şubat 2019 Pazar

Kahramanmaraş'ta telefonla dolandırıcılık operasyonu

Sultanlar Ve Sarıl Kanalizasyon Altyapısına Kavuşuyor

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Pazarcık İlçesi Sultanlar ve Sarıl Mahallelerinin kanalizasyon altyapı ihtiyacının karşılanması için çalışma başlattı.

21 Kasım 2018 Çarşamba 15:54
Sultanlar Ve Sarıl Kanalizasyon Altyapısına Kavuşuyor
 KASKİ Genel Müdürlüğü, mahallelerin altyapı ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Pazarcık İlçesine bağlı olan Sultanlar ve Sarıl Mahallelerinde kanalizasyon altyapısı olmaması üzerine harekete geçen KASKİ Genel Müdürlüğü, iki mahalleye toplam 9 km kanalizasyon hattı ve 2 adet fosseptik kuyusu inşa ediyor. Düzenli kanalizasyon hattı bulunmayan mahallelerde olası sağlık çevre sorunlarının önüne geçmek amacıyla başlatılan çalışmalara ilk olarak Sultanlar Mahallesinden başlanıldı.

Toplam 3.5 km uzunluğunda 200 mm çapında beton büz borular kullanılarak yapılan hattın 1 km’lik kısmının imalatı tamamlandı. Çalışmalar hızla devam ediyor. Hava şartlarına göre önümüzdeki günlerde ilk kazma vurulması hedeflenen Sarıl Mahallesinde de toplam 5.5 km hat ve atık suların toplandığı fosseptik kuyusu yapılacak.Çalışmaların, hava şartlarına göre en geç mart ayında tamamlanacağı belirtildi.

 

kahramanmarashaberi.com

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SAYFALAR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV